Foto

Fotky barmské, od jezera Inle přes Mandalay až do Baganu

Jezero Inle bývá nazýváno jako jedno ze dvou opravdu turistických míst v celé Barmě, nicméně kromě několika turisticko-suvenýrových obchodů a několika zájezdu důchodů zde jako všude v Barmě není skoro nikdo. Jezero samotné žije svým vlastním životem…celé vesničky, bárky, čluny, obchody,pagody, políčka, trhy…

Inle Lake – Burma

Ne vždy se vše povede, Hsipaw byvá líčeno podobně jako Kalaw, ovšem nepřibližuje se mu ani na dohled, spíše je hodně prašné a nikterak zajímavé. Zážitkovější byla následná celodenní kolíbavá jízda vlakem do blízkého Pyin U Lwin, města, jenž asi nejvíce připomíná zašlé časy britského koloniálního impéria, a to především architekturou a všudypřímnýma bryčkama.

Hsipaw & Pyin U Lwin – Burma

Mandalay je druhé největší město v Barmě a vypadá výrazně líp a vyspěleji jak Rangúnu. Kromě klopýtání po totálně neosvětlených večerních ulicích, zde není nijak zvlášť co dělat (Královský palác je zklamání a pagody už jme viděli mnohem ale mnohem zajímavější), mnohem lepší byly cyklovýlety do nedalekých bývalých královských města – Amarapura, Inwa(Ava) a Mingun.

Mandalay – Burma

Bagan (Pagan), stovky kostelíků a pagod, vše krásně rozeseté po krajině. Je to takový tichý a komorní Angor Wat, trochu jinak ale moc pěkný. Plus něco fotek z klasického trhu z Nyaung U.

Bagan – Burma

Návštěvou Baganu naše putování po Barmě pomalu končilo, následoval přesun po trase Rangoon – Bangkok a kambodžské hranice a s tím spojené fotky kambodžské, ale to časem…:-)

Categories: Foto, JV Asie 2009

Tags: , .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.