Filmy

Hank a Mike (Hank and Mike, 2008)

Když se někdo narodí jako zajíc, a ještě k tomu ještě velinoční, není důvod k jásotu. Life is schytt. Musíte pořád chodit v kožichu, který se blbě pere, máte velký ušiska a jediná práce, kterou můžete pořádně dělat je být zaměstnancem Velinoční s.r.o a rozdávat po domech dětem vajíčka. Na druhou stranu, práce moc není, vlastně jenom pár dní v roce, na výplatnici jste pořád, lepí se na váš ženský a ušetříte za hadry (jojo, zlatej kožich), zato ale o to víc utratíte za organickou mrkev. Je to boj, kór když se někdo ve firmě zamyslí, proč jste na výplatní pásce celý rok, když jinak nic neděláte a zrovna jako na potvoru zapomenete doručit jedno vejce. Rodinka to rozmáze v televizi a vy máte padáka. Blbý, life is schytt 🙂

Hank and Mike

Hank and Mike

Tak nějak začíná pseudo-nezávislácká komedie, jenž mísí bizardní příběh s ulítlou dvojicí zajochů, jenž společně po svém znesvěcují svátek Velinoc, snaží se po vyhazovu přežít, ale hlavně dostat zpět starý flek a rozdávat dětem radost, ostatně jako tomu bylo doposud:)

Podobný nápad jako byl před lety např. Bad Santa, na postavě nezáleží (kožich jako kožich), hlavně když vypadá pořádně ujetě (a přitom nám tak přípomíná ono ty „roztomilé“ sváteční postavičky), hodně chlastá, hulí, souloží, sprostě nadává, nic se mu nechce dělat a je zatraceně vtipnej. Do toho nějaký příběh se správným koncem, rozostřená kamera, dobrá hudba, střih a je tu docela slušný film, který se nebude plno lidem líbit a někdo ho bude dokonce nesnášet.

 Můj verdikt po shlédnutí film byl tak tři hvězdičky z pěti, film se mě zdál divnej, lehce přehlédnutelnej s tradičně trapným závěrem, který vyzněl ve stylu: „Co teď s tím? Uděláme happy end“. Nicméně po „rozležení se“ bych dal Hankovi s Mikem hvězdičky čtyři, za hustý zajíce, organickou mrkev, nevzdání se osudu, humor, hudbu, kameru a vůbec…:)

Hank and Mike jdou do finále

Hank and Mike jdou do finále

http://www.csfd.cz/film/242576-hank-a-mike-hank-and-mike

Hank a Mike jsou nejlepší přátelé – a zajíčci. Ale nejsou to ledajací zajíčci, jsou to zajíčci velikonoční! Doplňují se jako jin a jang, jako Felix a Oskar. Hank rád pije, nadává a tráví čas s „královnami noci“; Mike je naopak uzlíček nervů, který celý život obětuje jen a jen své práci. Jakožto velikonoční zajíčci osobně roznášejí košíčky s velikonočními vajíčky poklidně spícím rodinám. Jsou dlouholetými zaměstnanci Velikonoční s. r. o., dceřiné společnosti nadnárodní korporace, která vlastní veškeré náboženské svátky. Ve snaze zvýšit své zisky se správní rada této korporace rozhodla povolat specialistu pana Conrada Hubrisse, aby zjistil, na čem se dá ušetřit a jak co nejvíce zefektivnit chod celého podniku. Ačkoliv Hank a Mike už dlouhou řadu let dělají svou práci nanejvýš poctivě (dokonce by se dalo říct s absolutním nasazením), pan Hubriss korporaci doporučí, aby velikonoční zajíčky, kteří pracují jen jeden den v roce, navíc pro svátek „druhé kategorie“ (svátky první kategorie jsou Vánoce, Chanuka, Svatý Valentýn), okamžitě propustila. Anebo, Mikeovými slovy, „poslala do prdele.“ Tato zpráva Hanka s Mikem tvrdě zasáhne. Zpočátku jí ani nechtějí věřit. Žádného velikonočního zajíčka přece nikdy nikdo nevyhodil na dlažbu! Zdráhavě se vypraví na úřad práce, kde na ně dolehne obrovská deprese. Snaží se s ní bojovat a přijmou každé zaměstnání, které jim na úřadě nabídnou. V hloubi srdce však zůstávají velikonočními zajíčky, a i když se pokouší zapadnout do kolektivu sebevíc, nedokáží potlačit svou přirozenost a v každém novém zaměstnání vždycky zoufale zklamou. Realita bizarního a nepřátelského světa začne postupně ohrožovat i jejich přátelství. Mike se opět uchýlí k alkoholu a Hank, který se od něj nikdy neodchýlil, stiskne láhev o něco pevněji. Život jim vlepil pořádnou facku, ale teprve díky ní si Hank a Mike uvědomili, že existuje něco mnohem důležitějšího než jejich práce… jejich přátelství.

Categories: Filmy

Tags: .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.