Nezařazené

Jak do Sýrie – letecky

Nebude překvapivé, že se jedná o nejrychlejší a tím pádem i nejdražší variantu. Dražší způsob dopravy to je, ale oproti očekávání to není tak hrozné. Pokud beru v potaz region střední Evropy, do Damašku, což je jediné mezinárodní letiště v Sýrii, se dá letět přímou linkou z Vídně a Budapešti, případně s přestupem z Prahy.

Z Vídně operuje Austrian airlines, což je sice vzhledem k blízkosti letiště ve Vídni lákavé, cena už je slabší – většinou se dá počítat s nějakými třinácti tisíci. Nic lákavého.

Lepší situace je v Budapešti se společností Malév, která nabízí také přímé lety Budapešť – Damašek a to za cenu začínající již na 6500kč i s letištními poplatky. Čas letu na první pohled nic moc, odlet někdy před půlnocí s příletem někdy kolem třetí ranní, člověk se sice neprospí jako doma, ale čas a den ušetřený poposedáváním po letištích se počítá. S Malévem počítá i letiště v Praze a také marketingové oddělení Studentagency, které velmi často nabízí výhodné ceny právě s maďarskými aerolinkami. V tomto případě se jedná o cenu začínající na 11 tisících za let s přestupem včetně poplatků.

V podobné cenové relaci je spojení s Turkish airlines, z Prahy s přestupem v Istanbulu. Časy příletu a odletu dosti podobné těm s Malévem. Ani ztrátové a před neustálým krachem stojící Alitalia se nenechává zahanbit, nabízí spojení přes z Prahy s přestupem v Miláně, zase s podobnými časy letu a cenou, která se přiblíží podobným cenovým relacím.

Z hlediska návštěvy sousedního Jordánska je docela zajímavý let s Royal Air Jordanian, z Vídně přes Ammán do Damašku. Cena bude spíše kolem těch třinácti tisíc vyjma letenek v akci. Kde letenky najít? Doporučuji kombinaci několika vyhledávačů: www.studentagency.cz, www.gtsint.cz, www.kralovna.cz, www.letuska.cz spolu s vyhledávači jednotlivých leteckých společností. Jednak je to dobré kvůli orientaci v nabízených letenkách, potom ne vždy všechny zmíněné systémy nabízejí stejné letenky (lehce se může stát, že přes jeden vyhledávač jsou levné letenky pryč a na druhém jdou ještě zabookovat) a také jde snadno zjistit kolik si české “super levné“ agentury k letence přihodí. Sám jsem zvědav jak se velmi levný maďarský Malév osvědčí, pro začátek mě bude stačit, když v pořádku vzlétneme a ve stejném stylu i přistaneme…

Categories: Nezařazené

Tags: , .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.