Osobní

Kam příště?

Cesty jsou pro letošní rok asi pasé, rok 2009 bude rokem cesty do Asie. Sám jsem zvědav, zda se příští rok podaří zase nějaký příjemný a zajímavý výlet daleko za hranice všedních dní nebo zakotvím někde poblíž v rámci omezené dovolené. A jelikož snění je základem plánování, tak tohle jsou ty možné sny pro příští rok:

  • Vlakem do Indie – krásná a určitě i namáhavá trasa přes Turecko, Írán a Pákistán. Bude to chtít hodně času a trpělivosti. Bohužel zatím není možný říct, kdy bude celý úsek kompletní, páč poslední chybějící článek spojující íránská města Bam a Zahedan není stále v provozu. Tento nedostatek by se samozřejmě dalo nahradit busem, ale to už by nebylo to „vlakem až do Indie“. A když by zbyly síly a čas, dá se pokračovat dále po Indii až třeba do Bangladéše nebo do Nepálu. Info a inspirace zde: http://www.seat61.com/India-overland.htm
  • Uzbekistán a spol – tam vlakem a nazpět letadlem nebo třeba úplně jinak.  Časově by to snad nějak mohlo vyjít na klasickou dovču, no každopádně tato země položená na hedvábné stezce mě docela láká. A spol. značí třeba možný skok do Kyrgistánu, pozemní přejezd do Íránu apod., i když ve finále bych to asi moc nekomplikoval a pěkně se raděj v klidu podíval až k Aralskému jezeru.
  • Afrika volá – přesně tak, Afrika volá a láká. Už delší čas mám v merku země jako Etiopie (Eritrea),  Rwanda, Uganda atd. Letenka drahá, cestování na místě taky a ještě k tomu asi žádný med, ale  zážitky předpokládám zaručeny. Bezpečno by snad mělo být už taky. Docela by mě lákala zase úplně odlišná zkušenost od Asie, no uvidíme.
  • Jemen – země, která je permanentně tak vychvalovaná Petrem, že tam snad ani nejde se tam jednou nepodívat…:)
  • kamkoliv… – životní cesty jsou nevyzpytatelné, tudíž stejně tak můžu skončit s přítelkyní na Islandu nebo s milenkou v Chorvatsku nebo s kamarádem ve Finsku…:-)

Priority stanoveny nejsou, těším se kamkoliv. Do jako/léto příštího roku je sice ještě dost času, ale i tak…zase to bude chtít nějakého spolucestovatele, respektive sympatickou spolucestovatelku…:-)

Categories: Osobní

Tags: .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.