Filmy

Knallhart – Tough Enough – Drsňák

Hrdinou temného příběhu z dnešního Berlína je patnáctiletý Michael Polischka. Když se s jeho půvabnou, leč nevyrovnanou matkou Miriam rozejde bohatý milenec a vyhodí je oba na ulici, uváznou v mizerném bytě na bezútěšném předměstí Neukölln. A ve světě násilí, drog, pouličních gangů, mladistvých zlodějíčků a rváčů je tak snadné dostat se na šikmou plochu. Chlapec s upřímnou tváří, jehož tvrdě šikanují starší spolužáci, sice získá pár nových kamarádů, ale stává se až příliš snadnou kořistí místního podsvětí. Setkání s bossem Hamalem a jeho nohsledem Barutem změní Michaelův život a vystaví ho kruté životní zkoušce. Film vyniká autentickou atmosférou a otevřeným pohledem na sociální problémy těch, kteří propadli společenským sítem a zoufale bojují o přežití.

Nebýt pořadu Rádia 1 Film o páté, patrně bych tento film beze všeho přehlídl. Fukův a Baldýnského palec „velmi nahoru“ mě nahlodal. Pravda, člověk má dát vždy nejdřív na svůj úsudek, ale někdy doporučení taky není od věci. Takže Drsňák, od názvu se dá čekat cokoliv, ovšem nikdy ne nějaká větší vypovídací schopnost o ději filmu. Totiž zase takový drsňák to zas není…

Výborná hudba, kamera, střih – prostě celkové visuálno skoro na jedničku. Děj: matka blondýna, milenci, málo peněz, nová prostředí, škola, šikana, krádeže, nový kámoši, matka, milenci, bitky, nuda, Turci, drogy, peníze, pohoda, tráva, kokain, průser, smrt a konec.

Konec je klasickým začátkem filmu. Budiž, borec se přizná a vše vyklopí. Vinen. A co teď? Jak to asi autoři mysleli, jako že si ho turečtí kámoši nenajdou? Nebo oni je lapnou dříve než oni je? Ale jinak dobrý, na evropskou kinematografii určitě nadprůměr! Titulky v češtině nějak nejsou, takže in english, což k ne moc velkému počtu dialogů vůbec nevadí.

Categories: Filmy

Tags: .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.