Foto

Nákup na ostrovech : Nikkon 18 -200 F3,5-5,6G IF-ED DX VR

Tak a Nikkon 18–200 je již týden doma, DHL vše přivezlo v perfektním stavu domů, celý obchod proběhl bezproblémově a relativně rychle s jediným zdržením způsobeným bankovním převodem ČR → UK.

Po zjištění cen v ČR (kolem 17–19 tisíc v obchodech jako megapixel.cz, oehling.cz a podobných českých obchodech, s vyjímkou snad megafoto.cz, kde objektiv stojí 16t, ale zase jde evidentně o klasický asijský dovoz) a prozkoumání terénu v USA, především www.bhphotovideo.com, kde je sice nejlepší cena, ale zato hrozí bonus v podobě DPH a cla, jsem se rozhodl pro evropské vody a zdá se, že jse udělal (zatím) dobře.

 

Různých „porovnávačů“ cen v eshopech existuje mnoho, mně se osvědčil www.camerapricebuster.co.uk, kde dlouhodobě nevýhodněji vystupoval obchod www.purelygadgets.co.uk, který měl kromě skvělé ceny i jednu podstatnou výhodu, zasílal zboží do kontinentální Evropy, což většina obchodů bohužel neumožňovala. Zde nejnižší cena – 399,95 GBP byla vykoupena poměrně drahým poštovným 30 GBP, ovšem i tak na úrovni ostatních obchodů v žebříčku, ale bez poštovného. Objednávkový systém PurelyGadgets neumožňuje objednávku do Evropy, vše je nutné konat přes email. A to byl asi ten impuls, který mě spolu s kladným hodnocením na mnoha obchodních serverech, přesvědčil – na všechny mé dotazy byla okamžitá a velmi podrobná odezva, která ihned rozptýlila moje veškeré obavy. Rozdíl oproti některým obchodům, kde jsem se odpovědi dočkal po týdnu nebo vůbec. Dostal jsem tedy na email pro forma invoice¨neboli předběžnou fakturu, kterou je možné uhradit bankovním převodem nebo šekem. Šeky zatím po kapsách nenosím, takže převod a vyděračská ČS a servis24.cz aneb jak vydělat 22O Kč za převod, de facto skoro za nic. Pro zajímavost hostující banka Lloyds si za příjem peněz naúčtovala cca 120 Kč. Nemá cenu brečet nad rozlitým mlíkem a nespravedlivými poplatky, ale spíše pečlivě vše vyplnit a počkat cca 5 pracovních dnů na potvrzení příjmu platby ze strany PurelyGadgets a odeslání společností DHL, což zabere dalších tak pět dní. Zásilka je sledovatelná, takže už se zbývá jenom těšit:).

Objektiv přišel v pořádku, tudíž nezbývá než PurelyGadgets doporučit a vykašlat se na nákupy zde – i díky silné CZK vyšla celá transakce na necelých 13 000 CZK. Mít tak někoho v UK, bude potom cena už naprosto nezkonkurenční. Snad jenom záruka se mě úplně nepozdává, záruční list nemám, jenom potrzenou fakturu a do in-house warranty se opět nalogovat nemůžu, páč nejsem z UK, takže musím hold spoléhat kvalitu výrobku a v případě problémů na fakturu, jakožto de facto záruční list.

Categories: Foto

Tags: , .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.