Filmy

Pařížský Paranoid Park

Už nikdy více název města ve filmu! OK, Nuda v Brně je vyjímka, kterou si dám ještě několikrát.  Už nechci vidět Paříž v názvu filmu a snad ani tu Paříž ve filmu.  V prosinci jsem (patrně inspirován a stále nepoučen a zapomnětliv, co se týká francouzských filmů)  měl možnost vidět Paris, je t’aime (Paříži, miluji Tě) a nedodíval se do konce, páč jsem usnul nudou a uzoufáním.  Mnoho slavných režisérů a společný jmenovatel Paříž.  Hodně krátkých mini-povídek, hodně nudy s prázdným obsahem otáčejícím se kolem pařížského zaklínadla. Bez emocí, povrchní a náladové, Genius loci Paříže prostě na všechno nestačí.
http://www.csfd.cz/film/176059-paris-je-taime/

Uplynulo pár týdnů, zapomnětlivost dělá své a další film s Paříží v názvů je na stole. Tentokrát stručně: Paris. Hodnocení na csfd.cz vysoké, natočil ten co má na svědomí filmy Erasmus a spol. a Erasmus 2.  Věřím tomu a ani 130 minutová stopáž mě nemá odradit. Chyba, další pařížský nudič na scéně, který nezachrání ani sympatická Juliette Binoche. Obyčejní lidé v neobyčejné Paříži. Výhled z balkonu na Eifelovku. Vyumělkované postavy, sladkobolné a povrchní příběhy, bez duše ale zato v Paříži. Zaklínadlo jménem Paříž prostě nefunguje.
http://www.csfd.cz/film/234757-paris/

Paranoid Park je místo kdesi v Portlandu, o kterém nechce nikdo moc mluvit, ale všichni o něm ví a nikdo tam nechce chodit. Krom hustých skejťáků, páč kdo nechodí do Paranoid Parku jako kdyby nebyl. Ovšem jenom do doby než se stany vražda. Zní to jako laciná detektivna, ale to jenom v případě, že by to nenatočil chlapík jménem Gus Van Sant, autor mnoha hodně divných filmů a mnoha ještě divnějších filmů. Na některé se koukat dá, na některé moc ne a u jiných odchází i hodně otrlí festivalí diváci. Paranoid Park je někde mezi, pomalu  a jasně plynoucí příběh neohromí, ale zaujme právě nevšedním zpracováním (jiné, prostě jiné:), hudbou (přesně padnoucí, úžasná) a obrazem (rozostřený obraz, různý formát), tedy visuálnem a onou špatně pojmenovatelnou vlastností, která jde popsat jako „zvláštně zajímavé“.
Na obrazovce PC nemyslitelné, v kině schůdné, ale popcorn bych si k tomu nekupoval…
http://www.csfd.cz/film/231003-paranoid-park/

Categories: Filmy

Tags: , .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.