Hudba sem a tam

Trutnov Open Air Music Festival 2008 – Farewell Bojiště

Do Trutnova na Open Air jsem se těšil, a to tak, že bych nechal i ty trakače padat. Což nicméně nutné nebylo, po třech letech (naposledy Trutnov 04) vzhůru do boje Na Bojiště. Je zajímavý se vracet „po letech“ na magické místo pod horami, místo neskutečné atmosféry, energie a v neposlední řadě unikátních hudebních zážitků. Porovnávám a zjišťuji, že vše vypadá stejně, nic se vlastně nezměnilo – okolí, pódia, stánky, jídelny a třeba i počty budek toi-toi (zde je v některých fázích obtížné polemizovat, zda je to dobře nebo špatně) a vlastně i kapely. Nahodilá, obskurní dramatargie – ta tolik ceněná složka festivalu, a zároveň do jisté míry i proklínaná a především osvědčená. Co se ujalo, to není třeba změnit a co se líbí androšům, máničkám, lidem okolo Geronima a hlavně divákům, to už vůbec.

Těžko říct, zda „Czech Woodstock“ nemůže na proklamované androšství, neustálé se návraty do dob dávno minulých, hipísáctví a vůbec veškerý ten (ne)organizovaný chaos dojet? Doufám, že ještě dlouho NE! Dobře, po pěti letech jsem si musel dát pauzu, tak nějak to byl sice pořád ten úžasný večírek pod horami, ale přece jenom to chtělo změnu, něco nového a jiným způsobem neotřelého. Opravdu jsem se těšil na několik dní bezespánku, na stan hnutí Hare Krišna, na několik nonstop pulsujících pódií, na skvělou hudbu, nové kapely, na ten všechen bordel, chaos a zmatek, na přeplněné toi-toi, na nedělní Boron a na nedělní smrad, na všechny ty lidi v různém stádiu permanentní vykalenosti, na Magora, Geronima, na Havla, na indiánskou vesničku, na všechny ty obchůdky, na Krakonoše, na sábdží, na umývárkové bubnování,na nedělní zavěrečný všelidový jam…prostě na všechny ty úžasný věci, zážitky a prožitky, pro které se vyplatí vážit tu dálku a přežít pondělní dojezd.

Abych se taky dostal ke kapelám, letos mě bavili: Čankišou (jako na každém koncertě, i když letos jim to venku sedlo úžasně), The Subways, Voodoo Glow Skulls (cool!), Schoenfelt (dost se změnil chlapík), Dorota Nvotová & Band (fakt sympatická baba co jezdí pořád do Indie), Majerovy Brzdové Tabulky (bude to chtít repete a v klubu), Blue Effect (nesmrtelné), Michal Prokop & Framus Five (nesmrtelné), NVÚ (punk jedna báseň), Shelter (cool!), Slet bubeníků (bubenická virtuozita), Čtení Magor (četl svoji lékařskou zprávu z včerejška), Krucipusk (no budiž), Hare Krišna (a vše kolem dokola…), Garage (muchomýrky bílé!), Burana Orchestr & Fanfare Transilvania (cool), Jiří Schmitzer (super, ale nezahrál Prdel:o), Soufly** (klasika!), Budoár staré dámy (už se těším na koncert), Boron (uáááá, vstávat!), Schodiště (velká pohodka), Skyline (nová zpěvačka z Gaia Messiah), Vladimír Mišík & ETC (klasik žánru), Fanfare Transilvania (na srbský dechno fesťák se bude muset zajet někdy podívat), Polemic (jako vždy!!) a zakončují Psí Vojáci (hrozně nazvučené, ale úžasný, těším se do klubu). Plus plno dalších, méně známých, které jsem buď nepoznal, přehlídl nebo jejichž jména jsme zapomněl.

Příští rok „Na Prachárně“ na viděnou….See You Later!

Categories: Hudba sem a tam

Tags: .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.