Filmy

Útěk do divočiny (Into the Wild, 2008)

„Svoboda a jednoduchá krása jsou příliš dobré na to, abych si je nechal ujít.“

Vydat se na cestu, zapomenout, zahladit stopy, po nás potopa…cesta je cíl a ten je hodně daleko…je to o hledání, o hledání sebe sama, smyslu života, konání a bytí se s každodenní realitou, jenž je daná jak vznešenými tak i naprosto přirozenými a racionálními důvody.  Boj, který se snažíš vyhrát, ale nemáš šanci, moc dobře to víš, a proto se snažíš žít, přežít a zažít.
Krása, naivita, vzpoura, revolta, ideály, motivace, vítězství,  zklamání, emoce, prohra, smrt…

Miluju tyto filmy, po kterých zůstane husí kůže a cosi nevyslovitelného, že tohle je „ono“, tohle je důvod, tohle něco víc, tohle je ta přidaná hodnota plná emocí a energie…tohle je zážitek, který nezmizí…tohle je pocit, o který nepřijdeš…

Film je natočen dle skutečné události, nezbývá než smeknout, a to jednak před samotným Christopherem McCandlessem, který to zažil a prožil a Seannu Pennovi, jenž to sepsal a zrežíroval.

Into the Wild

Obsah, viz. csfd.cz
Into the Wild je sfilmovaný na základe skutočného príbehu, opísaného v knihe Jona Krakauera. Čerstvý absolvent vysokej školy so sľubnou budúcnosťou a športovec Christopher McCandless (Emile Hirsch) sa rozhodol opustiť civilizáciu. Celý svoj majetok $24,000 venoval na charitu a vydal sa za dobrodružstvom do divočiny. Bol Christopher hrdinským cestovateľom, alebo naivným idealistom, rebelom, alebo len ďalším strateným americkým synom, nebojácnym hľadačom rizík, alebo tragickou figúrkou, ktorá hľadá rovnováhu medzi civilizáciou a prírodou? Na svoje otázky hľadal odpovede putovaním pšeničnými poliami Južnej Dakoty, zradnou Colorado River, Kaliforniou a pokračoval ďalej. Počas cesty na Aljašku sa stretával s rôznymi charaktermi ľudí, často na okraji spoločnosti. Títo ho tvarovali a učili ho umeniu porozumieť životu.

Categories: Filmy

Tags: .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.