Výlety

Víkendová lyžovačka ve Schladmingu

Co jiného by měl člověk po promoci dělat než jet lyžovat? S CK Viktoria na dvojdenním zájezdu v rakouském Schladmingu. V „last-minute“ za cca 3,5t, no může být líp, ale i hůř:) Odjezd tedy v pátek kolem půlnoci, na místo příjezd kolem sedmé ráno, druhý den odjezd kolem páté a příjezd kolem půlnoci. Vychází to na 48 hodin na cestě. Na to, že v samotném Schladmingu vladlo naprosté jaro, tak se i dobře lyžovalo. Stačilo vyjet lanovkou nad zhruba 1800 metrů nad mořem, kde se sněhem i přes docela teplé počasí nebyl problém.

Základ našeho dvoudenního snažení byly vrcholy Planai a Hauser-Kaibling. První jmenovaný je vlastně základnou z městečka Schladming a dle toho také vypadá množství lidí, které je ovšem bez debat nesouměřitelné s českými nakloněnými rovinami. Na Hauser – Kaibling se dá v pohodě dojet lyžmo, sjezdovky v pohodě a možná o něco razantnější jak v Planai. Je to jenom můj dojem, že sklenka (0,5l) malinovky (Schiwasser) nemusí stát i 2,8 E? Jinak ceny „v poho“. Zajímavý, že není cenovej rozdíl mezi bufetem na sjezdovce a dole v městečku. Místo pivko Schladming všude tak kolem 3 E plus minus.

Užitečný odkazy: www.schladming.at , www.planai.at , www.hauser-kaibling.at , www.sportregion.cc

Categories: Výlety

Tags: , .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.