Do Etiopie…kam jinam? Vlastně ještě do Somalilandu…

Etiopie

Etiopie

Původní nápad jet do Afriky, ale do té evropské jako je Maroko, ale do pořádné „černé“ Afriky začíná nabývat obrysy  a zdá se být čím dál reálnější. Co mě může zastavit na cestě do Etiopie a Somalilandu, pakliže letenky do Addis Addeba už jsou zakoupeny? Doufám, že nic…páč peníze snad budou, dovolená taky, takže už se můžu začít těšit a plánovat.

Základem úspěšného výletu vyjma výletu na za humna na Kokořín jsou kvalitní a levné letenky, což o Etiopii platí dvojnásob.  Možností je mnoho, nicméně cenově dostupných pro chudého  pracujícího výrazně méně. Základem uvažování o letenkách do Etiopie je zajímavá strategie Ethiopean Airlines, kdy ten kdo s touto aerolinkou přiletí do země, má nárok na vnitrostátní lety za ceny pro domorodce.  Rozdíl cizinec x domorodec není od věci – údajně místní ceny jsou zhruba na 1/3 ceny co platí cizinci. Z ČR je nejbližším dostupným bodem pro lety s Ethiopean Frankfurt, kdy se dají najít letenky i za nádherných 12 tisíc korun. To se ale nesmí moc váhat, dumat a spekulovat, páč potom je vyprodají stejně jako se to stalo mně. Takže dál, rozhodování probíhá mezi exotickými Yemenia Airways s přestupem v Sanaa a odletem z Frakfurtu nebo Egypt Air s přestupem v Káhiře a odletem z Vídně. Nakonec rozhoduje cena, bez ohledu na patrně menší komfort, protože rozdíl 4 tisíce (výsledná cena je lehce přes 10 tisíc Kč) není nezanedbatelný rozdíl a taky kdy se poštěstí mít tak exotický let s přestupem v hlavním městě Yemenu. Doufám teda, že se Jemenci na ty svoje Boeingy aspoň sem tam podívají, moc se na ně nepráší a nějak na místo určení doletíme. Vyrážíme 14.12.2010 a vracíme se 11.1.2011, když píšu v množném čísle myslím sebe a Lucku z Maroka, pokud si to ještě nerozmyslí:-).

Previous

Hledá se spolucestovatel/ka do Etiopie

Next

Pražské fragmenty, Břevnovský klášter a nakonec Porta Coeli

1 Comment

  1. Radek

    Koukám, že máme tak trochu podobný plán. Ovšem, já vyrážím přesně o měsíc dřív, a pak – z Berbery se hodlám přesunout do Jemenu (inšalla).
    Každopádně Vám budu přát hodně štěstí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén