Bochnia a Wieliczka

Bochnia na prvni pohled je neco mezi Vlkovem a Tisnovem – vlakac in the middle o nowhere, nikde nic, divni lidi, zima a nezajem. Nikdo tady nemi anglicky. Jdeme do centra, pac tu nekde maji byt solne doly. Nikdo nic nevi a nebo neumi anglicky, nejcasteji oboje. Prvni socha Jana Pavla, druha sucha, prvni obrazek Jana Pavla, druhy obrazek JanaPavla a hle…ulice Jana Pavla…a tak dokola. Solne doly nikde. Jedeme pryc do Wieliczka akorat v momente kdy zacina prset. Ve Wieliczka uz slusne leje. Super, aspon se ohrejme v dole. Listek za 4 kila a ruzne ceny pro mistni a pro cizince, waw…zima, zima, zima..kazdy se tesi do dolu…konecne…teplo,akorat krapet fouka. Pekne, ale dost nacancane, proste UNESCO. Turistu je tu v podzemi tolik, ze me to nuti k zamysleni se, co by se stalo, kdyby treba zacalo horet…nahoru z minus 130 metru se asi nedostanem. Komerce, suvenyry, le ve vysledku zajimave, i kdyz worth seeing…? no nevim pomer cena/vykon? pul na pul…
Porad prsi a kdyz neprsi, tak je asi 10 stupnu, coz je idealni na sandale a kratke tricko…:) Babca Malina vari dobre…konec dne.

Dneska bude treba svitit slunicko…

Previous

Komplet etiopské zápisky

Next

Wisla, Wavel a Osvetim

1 Comment

  1. Krakow

    Zdravím, pěkné povídání. Taky jsme byli v Krakowě, byli jsme autem, ale je to docela „šupa“. Cesta nic moc, placené úseky a parkování v Krakowě, taky „paráda“. Jsou tam sice velké podzemní garáže přímo kousek od Wawelu, ale ta cena – nic moc. Proto už jezdíme taky vlakem, dost se nám osvědčily tyto Jízdní řády vlaků a autobusů , které mají komplet dopravu Polska, včetně MHD.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén