Květina tišnovská

Květina tišnovská

Trend posledních měsíců, které jsou na cestování poměrně chudé, musí chtě-nechtě vynahrazovat potulky po okolí a s tím spojené fotografické příležitosti. Reálie Asie jsou dávno pryč a nezbývá hold než se spokojit s tím co nabízí okolí bydliště, tedy Tišnov a okolí.  Sem tam jsem musel do práce nebo bylo opravdu hodně škaredě a já nerad fotím, když mi je zima, takže za poslední dobu vzniklo (pouze) následující:

Tišnovská, Tišnovská, Tišnovská – co je ještě na Tišnově zajímavýho? V zásadě nic. Je to spíše o vybírání detailů a hledání zajímavostí nebo jako v mém případě zkoušení a spoléhání se na náhodu. Cesta z Kukýrny kolem nemocnice na Klucaninu…bylo dost škaredě a zima, nicméně pár zajímavostí a průhledů či detailů se našlo…

Židovský hřbitov

Židovský hřbitov

Strhaře jsou tam kde končí silnice a Židovský hřbitov v Lomnici – předvelikonoční galérka. Výmluva na příliš těžký foťák díky které jsem nasedl pohodlně do auta a vydal se směrem Lomnice a dále s cílem neznámým, resp. bez cíle. Zkusil jsem vesničku Strhaře, kde končí silnice a kupodivu jezdí autobus a kde je příjemně mrtvo. Procházka, relax a pár fotek. Cestou zpět jsem to vzal obloukem přes Lomnici a navštívil po čase místní čarovně uklidňující  židovský hřbitov, který ač v nepříliš dobrém stavu a poměrně zanedbám a neudržován (jako pálit oheň na hřbitově…wtf!?) nabízí nádherný relax pro znavenou duši, naprostý klid, pohodu a veget.

Koniklec

Koniklec

Malhostovická pecka – tak, byl to Hyňa, kdo mě vyprovokoval k ráznému činu. Vstávačka s ranním kuropěním, nakopnutí Fábie (aj, ta lenora) a bleskový výjezd bez dodržování jakýchkoliv pravidel na Malhostovickou pecku, kde jsem měl nejasný záměr fotit kýčovitý východ Slunce (poměrně naivní kolem osmé ranní:) a hlavně se proměnit v nadšeného botanika klesajícího s funěním na kolena a fotícího koniklece. Že byla většina flóry již dávno odvětlá nebo ještě naopak nerozvinutá díky rannímu chladu, to mi rozhodně nevadilo. Cvakal jsem, nakláněl se, plazil, mačkal a doufal, že z toho něco vyleze… a první reakce byla, že moje koniklece jsou prý depresivní :-).