Dnešní etapa byla o něco málo náročnější než jsem původně čekal.  Celou dobu se jelo víceméně dobře a celé se to nakonec pokazilo až defektem 20 km před cílem a finálním blouděním v Děčíně, když už došla voda a měl jsem toho celkově dost.

Z Kalku vyrážím společně s Petrem nejdříve podél potoka, který tvoří hranici a dál po lesní asfaltce do Rudoltic v Horách. Nádherný počasí, lehké tempo, paráda.  Chata na Lesné má sice již otevřeno, ale na oběd je ještě brzo, pokračujeme tak dál po lesních a polních cestách do Mníšku v Krušných horách.  Tady se zastavil čas a jenom pomalu se věci mění. Trhovci s trpaslíky jsou nesmrtelní, stará tržnice jen pomalu ustupuje novějšímu provozu. A vedle čínská restaurace, kde končíme společnou cestu. Petr se vrací do Kalku, já pokračuji dál vstříc táhlým kopcům a rozbitým pohraničním silničkám. Další zastávka bude Moldava v Krušných horách, kde jsem měl původně (varianta bez návštěvy Kalku) zamluvené ubytování. Dřina na pohraničních cestičkách je zapomenuta dost možná nejhezčím úsekem celého výletu kolem zaniklé obce Pastviny.

Po espressu a kofole pokračuji lesem okolo hranice do Cínovce a dál na vyhlídku Komáří Vížka.  Tady končí lesní úseky a začínají otevřené louky a pole. A taky pomalu sjíždím z hor do údolí. Takže větší vedro a tím pádem i moje únava. Docela se dneska těším do cíle, ovšem ještě to nebude jenom tak. Na nenápadné šotolině dostávám defekt, který ani mlíko nezastaví. Měnit duši se mně nechce, zkouším knot a úspěšně. Pán z nedalekého domu má kompresor a já můžu zvesela pokračovat. Mám to cca 20 km po asfaltu do Děčína, nejdříve vleklé stoupání k Děčínskému Sněžníku a potom dlouhý sjezd dolů do Děčína. Bohužel jsem si špatně uložil trasu, která mě dovedla do města, ovšem moje ubytování je o pár kilometrů vedle a do kopce. Už bez vody po 120 km se ploužím Děčínem a vyhlížím zamluvené ubytování, které ale ne a ne najít.  Po lehkém bloudění v cíli, závěr mně nesedl, což ale nic nemění na tom, že trasa byla moc pěkná.

Ubytování v  Penzionu Marion lze doporučit kvůli ceně, ale už ne tolik kvůli lokaci, která je dost daleko od centra a také jakékoliv restaurace.