Etiopie a Somaliland 2010

Do Etiopie…kam jinam? Vlastně ještě do Somalilandu…

Etiopie

Etiopie

Původní nápad jet do Afriky, ale do té evropské jako je Maroko, ale do pořádné „černé“ Afriky začíná nabývat obrysy  a zdá se být čím dál reálnější. Co mě může zastavit na cestě do Etiopie a Somalilandu, pakliže letenky do Addis Addeba už jsou zakoupeny? Doufám, že nic…páč peníze snad budou, dovolená taky, takže už se můžu začít těšit a plánovat.

Základem úspěšného výletu vyjma výletu na za humna na Kokořín jsou kvalitní a levné letenky, což o Etiopii platí dvojnásob.  Možností je mnoho, nicméně cenově dostupných pro chudého  pracujícího výrazně méně. Základem uvažování o letenkách do Etiopie je zajímavá strategie Ethiopean Airlines, kdy ten kdo s touto aerolinkou přiletí do země, má nárok na vnitrostátní lety za ceny pro domorodce.  Rozdíl cizinec x domorodec není od věci – údajně místní ceny jsou zhruba na 1/3 ceny co platí cizinci. Z ČR je nejbližším dostupným bodem pro lety s Ethiopean Frankfurt, kdy se dají najít letenky i za nádherných 12 tisíc korun. To se ale nesmí moc váhat, dumat a spekulovat, páč potom je vyprodají stejně jako se to stalo mně. Takže dál, rozhodování probíhá mezi exotickými Yemenia Airways s přestupem v Sanaa a odletem z Frakfurtu nebo Egypt Air s přestupem v Káhiře a odletem z Vídně. Nakonec rozhoduje cena, bez ohledu na patrně menší komfort, protože rozdíl 4 tisíce (výsledná cena je lehce přes 10 tisíc Kč) není nezanedbatelný rozdíl a taky kdy se poštěstí mít tak exotický let s přestupem v hlavním městě Yemenu. Doufám teda, že se Jemenci na ty svoje Boeingy aspoň sem tam podívají, moc se na ně nepráší a nějak na místo určení doletíme. Vyrážíme 14.12.2010 a vracíme se 11.1.2011, když píšu v množném čísle myslím sebe a Lucku z Maroka, pokud si to ještě nerozmyslí:-).

Tags: , , .

One thought on “Do Etiopie…kam jinam? Vlastně ještě do Somalilandu…

  • Radek

    Koukám, že máme tak trochu podobný plán. Ovšem, já vyrážím přesně o měsíc dřív, a pak – z Berbery se hodlám přesunout do Jemenu (inšalla).
    Každopádně Vám budu přát hodně štěstí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.