Rangún nyní oficiálně zvané Yangoon, sice již není hlavním městem Myanmaru (vojenská junta přestěhovala před pár lety hlavní město – nyní spíše hodně luxusní město duchů – zhruba doprostřed země), ale přesto si drží jistý šarm a styl a to především koloniální architekturou a zajímavou směsicí obyvatelstva. Jinak je ovšem Rangún spíše nudné místo, dobré hlavně na přílet a odlet z Barmy.

Rangoon – Burma

Bago je město poměrně nuzná průjezdní díra lehce indického stylu, kde se to hemží sochami budhů ve všech možných velikostech. Kayiktiyo neboli Golden Rock je jedno z nejposvátnějších míst barmského buddhismu a podle toho to taky vypadá. Davy poutníků a pár udivených cizinců zírajících na obří pozlacený viklan. Nicméně místo je to pěkné, vládne zde příjemná buddhistická atmosféra, když není mlha je zajisté pěkný výhled a v neposlední řadě nadmořská výška přes 1300 m.n.m. zaručuje mnohem příjemnější klima než je v dusném Rangúnu.

Bago & Kyaiktiyo – Burma

Kalaw,velmi příjemné horské městečko, kde jsem měl to štěstí zažít naprosto úžasně přirozený a krásně barevný trh, jenž se koná jednou týdně a kdy vesničané (z mnoha různých kmenů) z okolí prodávají ovoce, zeleniny, květiny, ryby atd.

Kalaw

Třídenní trek z horského Kalaw dolů k jezeru Inle. Ubytko u místních nebo v klášteře. Kolem šedesáti kilometrů během necelých tří dnů. První monsun. Nádherné vesničky.   Zjištění, že betel není nic extra. Úžasně milí a příjemní místní. Poznání co to znamená, když přijede na nádraží vlak…
Spolu s Kalaw asi mé barmské the best.