Tam, kde jsem před rokem začal svůj výlet z Aše na Lipno budu letos pokračovat, jenom s tím rozdílem, že loni jsem jel z Chebu (Aše) dolů na Šumavu a letos pojedu z Chebu na sever do Krušných hor. Mám v plánu přejet Krušné hory a pokračovat dál přes Saské Švýcarsko do Šluknovského výběžku a potom přes Lužické hory do Turnova, kde cyklovýlet zakončím. A nebo to bude jinak, ubytování mám zamluvené dopředu, ale jinak je to jízda na turistu a prostě kochačka.

Ve sváteční středu je Chebu na náměstí pořádně mrtvo.  Kofeinovou záchranou pro mě a několik dalších cyklistů je kavárna El Cafféé na krásném náměstí. Cappuccino s tvarohovým dortem dávají zapomenout na zamračenou oblohu a jsou tím pravým začátkem cyklovýletu. Ještě vybrat peníze z bankomatu a můžu vyrazit. Úvodní část si ještě pamatuji z loňska a je to vlastně trochu nuda s očekáváním dopoledního lijáku. První menší pauza je u přírodní památky Vysoký kámen u Kraslic.  Výhledy do daleka a borůvky všude okolo.  Příjemný sjezd do Kraslic a konečně oběd! A taky trochu deště. A taky několik dalších cyklo i pěších poutníků. Kraslice působí poněkud ponuře, takže jenom co přestane pršet, tak pokračuji k Rolavským varhanům. Když už jsem si říkal, že doposud nebylo žádné pořádné stoupání, tak odbočuji v Jedlové na pěkný výšlap až na Přebuz. A konečně mám pocit, že jsem na horách. A taky to začíná být konečně zajímavé. Bývalý cínový důl Rolava je unikátní urbex. Tady se mi líbí. A navíc se konečně trhá tmavá oblačnost. Akorát včas, protože louky kolem Jelení jsou prostě nádherný.

Další zastávkou je Horní Blatná, kde si dávám pauzu a při svačině se kochám malým náměstním s kostelem. Horní Blatná je dle wiki město s pouhými 370 obyvateli, několik ubytování, i ve svátek otevřený konzum a nádherné okolí. A pak už dál do kopce směrem na Boží Dar, ovšem moc jsem toho neujel a už zase odpočívám. Nyní u pohádkově vypadajícího občerstvení u Červené jámy. Sjezd s výhledy do Hřebečné, výšlap přes louky kolem bývalých dolů a mám před sebou pivovar Rýžovna, kde se prostě stavit na jedno musím. Vůbec se mně nechce sjíždět z hor dolů, ale nenadělám nic, levné ubytko jsem v Božím Daru nesehnal a musím vzít zavděk Jáchymovem. Zvláštní město, minimum lidí, mezi opravenými domy je množství těch zchátralých, na večeři není kam zajít…